Які продукти рятують від стресу?

Опубліковано

Напружена робота, проблеми з родичами, неслухняні діти і невигуляні собаки – життя сучасної людини повне стресів. Але сама природа дає інструмент для протистояння нервової напруги. Це фізичні вправи і правильне харчування. Є ряд продуктів, які особливо рекомендується включати в дієту при стресі. І багато хто хотів би дізнатися, з чого складається цей список.

Темний шоколад

Багато людей схильні інтуїтивно заїдати негаразди солодким ароматним шоколадом. Виявляється, наука на їхньому боці. Шоколад дійсно вважається хорошим антидепресантом. Дослідження показали, що він знижує рівень гормонів стресу – кортизолу і катехоламінів. Випробовувані, що знаходяться у важкому стресі після двох тижнів вживання гіркого шоколаду відчули поліпшення. Щоденна норма становила під час проведення експерименту 40 г. Важливо, щоб шоколад був органічний і містив якомога менше цукру.

Грецькі горіхи

Одним з фізіологічних симптомів стресу є гіпертонія. Велика кількість альфа-ліноленової кислоти в волоських горіхах допомагає стабілізувати кров’яний тиск. Полінасиченими жирні кислоти, якими багаті волоські горіхи також корисні для нормального кровообігу і опірності серцево-судинної системи стресу.

Часник

Часник знижує рівень кортизолу, не даючи розвинутися ланцюгової реакції організму на стрес. Алліцин, що міститься в часнику також зміцнює серцево-судинну систему, нормалізує тиск і рівень холестерину.

Інжир

Свіжий або сушений, інжир є джерелом вітамінів, мінералів і антиоксидантів. Це також постачальник калію, кальцію і магнію, необхідних для нормального артеріального тиску і м’язової функції. Завдяки цим властивостям, інжир бореться з окислювальним стресом, який виникає через неправильне харчування, тютюнопаління та забруднення навколишнього середовища.

Вівсянка

Ця крупа є джерелом клітковини і дає відчуття ситості надовго. У вівсянці містяться складні вуглеводи, вони піднімають рівень серотоніну, а, отже, і настрій.

Гарбузове насіння

Фаворит осені – гарбузове насіння – в них достатньо омега-3 жирних кислот, магнію, цинку і калію. А також більша кількість фенолів, які виступають як антиоксиданти. Ці речовини захистять від стрибків тиску і знижують окислювальний стрес.

Мангольд

Темно-зелений листовий овоч насичений ефірними жиророзчиннми вітамінами (А, С, Е і К) і мінералами, такими як кальцій, залізо, магній і калій. Мангольд містить клас антиоксидантів, відомий як betalains. Це захист від двох зайців, супутніх стресу – високий рівень цукру в крові і гіпертонія.

Морські водорості

Крім перерахованих вище переваг, морська фауна містить багато йоду, який необхідний щитовидній залозі для виробництва гормонів. Таким чином, морські водорості, нормалізують гормональний баланс і підсилюють стійкість до стресу.

Цитрусові

Багато століть аромат цитрусових використовували для зняття напруги. Крім запаху, потрібно пам’ятати про велику кількість аскорбінової кислоти в апельсинах і грейпфрутах. В одному з досліджень, дітям з ожирінням, що страждають від психологічного стресу, давали достатню кількість цитрусових. В кінці досвіду артеріальний тиск у них було не гірше, ніж у худих дітей, котрі не відчувають стрес.

Хто б міг подумати, що зняти наслідки стресу можна не за допомогою ліків, а всього лише внісши коректування в свою дієту. Правильна їжа – здорова і міцна психіка, і ніякі проблеми не зможуть похитнути сили організму.

Весь комплекс корисних речовин з цих продуктів ви можете отримати з нашого препарату Нутранекс СтрессКейр. Замість десятка продуктів досить прийняти одну таблетку і ваші нерви будуть в порядку.

Детальніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *